Reishi triterpen 90 cps.

IMUNITA, OBĚHOVÁ SOUSTAVA, CHOLESTEROL

Reishi (Ganoderma lucidum, lesklokorka lesklá) je jednou z nejceněnějších hub tradiční čínské medicíny. V překladu znamená "božská houba nesmrtelnosti". Její účinky se využívají již více jak 4.000 let.

Tento produkt je zaměřen na vysokou koncentraci triterpenů.

Extrakt MycoMedica Reishi Triterpen zpracováváme speciální formou extrakce, která je zaměřená na důležité látky triterpeny.

Reishi triterpen obsahuje 20% polysacharidů (reálně bývá 23 – 24 %) a 10% triterpenů.

O terpenech je známé, že mají protizánětlivé, protirakovinné i protiinfekční účinky. Navíc jsou také silnými antioxidanty a snižují hladinu tuků v krvi. Na druhou stranu však příliš nezasahují do aktivity imunitního systému. Můžeme je najít i v mnoha dalších léčivých rostlinách, např. v ženšenu nebo gingku.

Jednou z podtříd terpenů jsou triterpeny a z nich odvozené látky, které jsou rostlinami produkované v průběhu jejich vývoje a růstu. Z toho vyplývá, že se v jednotlivých fázích růstu mění i jejich koncentrace v rostlině, v tomto případě v houbě. Triterpeny dávají rostlinám nahořklou příchuť.

V Reishi je hojně zastoupeny triterpeny, kterou jsou odvozené od lanostanu, který je metabolitem lanosterolu, jehož mateřskou sloučeninou je skvalen. Triterpeny z Reishi mohou být extrahovány, nejčastěji pak v etanolu a metalu. V těchto extraktech pak bylo nalezeno velké množství sloučenin triterpenické povahy, a to více než 50. Patří mezi ně kyselina ganoderická, ludicenická, ganoderoly, ganoderal, dále pak také např. ganoderioly, ganoderony a kyselina ganodermická.

K těm nejsilnějším triterpenům se řadí kyselina ganoderická X, která je skutečný mistr v zabíjení nádorových buněk. Existují také další ganoderické kyseliny, a to např. B a D, které mají vliv na krevní tlak, který snižují. Ganoderické kyseliny také působí protiinfekčně.

Nověji nalezený je i lucidumol C, který velmi efektivně ničí mnohé typy rakovinných buněk.

Ze sterolů jmenujeme ergosterol, což je vitamín D2, který je potřebný pro zdravou kostní tkáň, podporuje mineralizaci kostí, kosti jsou tak pevnější.

Současná legislativa EU reguluje uvádění informací o účincích doplňků stravy. Podrobnější informace, jež které by mohly vzbudit dojem léčebného účinku, tedy nejsme oprávněni uvádět. Využijte tedy volně dostupné zdroje informací o houbách, jež regulovány nejsou, případně se obraťte na naši poradnu: poradna@zdravizacinauvas.cz nebo využijte Wiki herbář umožňující zjistit, jak jsou jednotlivé nemoci spojeny s vitálními houbami.

POVOLENÁ ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ dle platných nařízení EU: 

  • Přirozená obranyschopnost - imunitní systém.
  • Normální funkce oběhové soustavy.
  • Normální hladina cholesterolu v krvi.

SLOŽENÍ V 1 TOBOLCE: Reishi (Lesklokorka lesklá, Ganoderma lucidum), 100% čistý extrakt - 500 mgBez pomocných látek, aditiv a konzervantů.

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ: Běžná dávka: 1-2 tobolky denně, zvýšená dávka: 3-10 tobolek denně (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny). 

Doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat.

POUŽITÍ: Užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem či 60 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým zeleným čajem.

UPOZORNĚNÍ:

  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Ukládejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti do 3 let, pro těhotné ženy a kojící.
  • Doplněk stravy neslouží jako náhrada pestré stravy.
  • Dbejte na různorodou, vyváženou stravu a zdravý životní styl.
  • Nepoužívejte, pokud je originální obal porušen.
  • Při současném užívání s jinými léky se poraďte s lékařem nebo lékárníkem. 

SKLADOVÁNÍ: Skladujte a uchovávejte v suchu a chraňte před přímým slunečním světlem. Uchovávejte uzavřené.

OBSAH BALENÍ: 90 tobolek

HMOTNOST OBSAHU: 53 g

VÝROBCE: TCM POINT s.r.o. (MycoMedica), Tomkova 53, 549 54 Police nad Metují

1 490,00 Kč
cena včetně DPH