Ginkgo Biloba with Coffee Fruit extrakt (Ginkgo Biloba s extraktem z kávových plodů), 30 cps.

CÉVNÍ SYSTÉM, DUŠEVNÍ ROVHOVÁHA, KOGNITIVNÍ FUNKCE

Extrakt z Ginkgo Biloba a kávových plodů NeuroFactor® přispívající k dobré psychické kondici, lepšímu soustředění a duševnímu výkonu. Obsahuje flavonové glykosidy a terpenoidy, které pomáhají k mitochondriální zdraví, zlepšují funkce mozku a kognitivní funkce. Flavonoidy jsou silnými antioxidačními látkami. 

Život plný stresu ovlivňuje náš spánek, myšlení a dokonce i pamět. Bez ohledu na to, zda se jedná o fyzický, emocionální nebo duševní stres, důsledky dopadají na celý organismus. Hromadění poškození volnými radikály z těchto stresů může urychlit stárnutí buněk. Zároveň s přibývajícím věkem mnozí z nás začínají ztrácet klíčový protein, který podporuje náš mozek.

Ginkgo Biloba s extraktem z kávových plodů je jedinečná formule organického ginkga biloby a organických extraktů z kávových plodů NeuroFactor®, která může Vašemu tělu pomoci udržet tuto klíčovou bílkovinu, stejně jako:

 • Udržovat zdraví a pohodu mozkových buněk neboli neuronů.
 • Podporovat plasticitu vašeho mozku a nervového systému, aby zůstaly silné.
 • Podporovat růst nových neuronů a synapsí ve vašem neurologickém systému.
 • Podporovat celkové kognitivní funkce a pamět.

Nikdy není pozdě poskytnout svému mozku a nervové soustavě podporu, kterou mohou potřebovat. Pomozte udržet svůj mozek bystrý a mozkové buňky silné.

Co například ovlivňuje zdraví mozku:

Například amyloid, který se nachází v mozcích asi 30 % lidí starších 70 let, je protein, který se může hromadit a vytvářet lepkavé plaky. Tyto plaky mohou připravit vaše mozkové buňky o základní živiny, přerušit základní komunikaci mezi buňkami a vést k buněčné smrti.

Dalším důležitým mozkovým proteinem je tau skupina proteinů. Vědci se domnívají, že tau může být katalyzátorem neurodegenerace nebo rozpadu mozkových buněk.

Tau má tendenci sledovat ukládání amyloidu a přispívá k procesu, který ohrožuje zdravé kognitivní funkce. Tento nechtěný protein se rozpadá a vytváří spleti, mozek se začíná zmenšovat a neurony umírají.

Přesto ne všechny proteiny ve vašem mozku jsou potenciálně problematické a ve skutečnosti jsou některé velmi prospěšné.

Skvělým příkladem je neurotrofický faktor odvozený z mozku, BDNF.

Je to jeden z nejaktivnějších a nejdůležitějších neuroproteinů ve vašem centrálním nervovém systému. BDNF je členem neurotrofinové rodiny růstových faktorů spolu s nervovým růstovým faktorem.

Někteří lidé dokonce nazývají BDNF "hormonem růstu mozku". Ale co je nejdůležitější, vědci nyní zjišťují, že BDNF hraje důležitou roli při podpoře zdraví mozkových buněk. Jedinečné živiny kávových plodů jsou bohaté na polyfenolové antioxidanty, které stimulují produkci BDNF v těle - ten dokáže překonat hematoencefalickou bariéru a účinně vyživovat mozkové buňky.

Současná legislativa EU reguluje uvádění informací o účincích doplňků stravy. Podrobnější informace, jež které by mohly vzbudit dojem léčebného účinku, tedy nejsme oprávněni uvádět. Využijte tedy volně dostupné zdroje informací o bylinách, jež regulovány nejsou, případně se obraťte na naši poradnu: poradna@zdravizacinauvas.cz.

POVOLENÁ ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ dle platných nařízení EU:

 • Duševní rovnováha.
 • Mikrocirkulace krevního systému.
 • Kognitivní funkce.
 • Antioxidant.
 • Periférní oběhový systém - oči - slyšení.
 • Normální činnost mozku (např. zlepšení paměti a koncentrace).

SLOŽENÍ V 1 KAPSLI:  Ginkgo Biloba Extrakt z listu - 120 mg, Flavonové glycosidy - 30 mg, NeuroFactor Káva (plod extrakt) Coffea arabica - 100 mg. Ostatní ingredience: Extrakt z rýžového zrna, kapsle (pullulan), rýžové zrno, akáciová guma, vláknina z agáve, slunečnicový olej, agávový sirup.

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ: 1 kapsle denně. 

Neužívejte, pokud trpíte poruchou srážlivosti krve nebo užíváte antikoagulancia (léky ředící krev), jako je např. Warfarin apod.

POUŽITÍ: Zapijte dostatečným množstvím tekutin.  

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: 

 • Neužívejte, pokud trpíte poruchou srážlivosti krve nebo užíváte antikoagulancia (léky ředící krev), jako je např. Warfarin.

 • Nepřekračujte doporučené dávkování.

 • Ukládejte mimo dosah dětí.

 • Není určeno pro děti do 3 roku, pro těhotné ženy a kojící.
 • Doplněk stravy neslouží jako náhrada pestré stravy. Dbejte na různorodou, vyváženou stravu a zdravý životní styl.
 • Nepoužívejte, pokud je originální obal porušen.
 • Při současném užívání s jinými léky se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

Dr. Mercola je jedna z předních zdravotnických společností ve světě, která vyrábí přírodní produkty. Značka nese název po svém zakladateli - Josephovi Mercolovi, který je americkým zastáncem alternativní medicíny.

749,00 Kč
cena včetně DPH