PRÁVENKA LATNATÁ 10% (Andrographis paniculata) 60 cps.

Imunita, Játra, Borelióza

Čistý extrakt se standardizovaným obsahem účinné látky andrographolid na min. 10%. 

PRÁVENKA LATNATÁ, dále nazývaná také jako MĚKÝN LATNATÝ, latinský název je Andrographis paniculata, je bylina s malými žlutými květy, rostoucí převážně v Indii, Číně a jihovýchodní Asii. Tam je známá hlavně jako Echinacea indická či jako Kalmegh v ajurvédě. 

Právenka latnatá se po staletí používá v Číně a ještě déle v Indii, kde se jedná o původní druh. V Indii, kde má nejdelší tradici v používání, se Andrographis  paniculata rozsáhle využívá v ajurvédě, siddha medicíně a lidovém léčitelství. Její nejúčinnější použití je tam při akutních i chronických infekčních chorobách, hlavně při chřipce a chronických recidivujících nemocech. Andrographis paniculata byla hlavním lékem užívaným v Indii během chřipkové epidemie v roce 1918 a přisuzuje se jí snížení úmrtnosti na tuto chorobu. Nedávno se toto její využití s úspěchem uplatilo i u onemocnění covid-19, což dokládá řada dostupných lékařských studií.

V Číně se Andrographis paniculata používá při infekcích a hnisavých zánětech, chřipkových onemocnění, úplavici, bolestivých močových problémech nebo leptospiróze. Jedním ze specifických příznaků vedoucím k nasazení léčby jsou kožní manifestace toxického ohně jako boláky, vředy či erythema migrans (kožní formy borreliové infekce). Z pohledu tradiční čínské medicíny se Andrographis paniculata považuje za základní bylinu pro pročišťování horka, uvolňování toxického ohně a vysoušení vlhka.

Do západního léčitelství se Andrographis paniculata dostala ve druhé polovině 20. století, přičemž její popularita při léčbě nachlazení a chřipky v Evropě narůstá. V USA se nyní v kombinaci s farmaky využívá k léčbě AIDS, samostatně pak při léčbě nachlazení, chřipky a rakoviny. Nově se objevuje i jako účinná volba v léčbě lymské boreliózy. 

Hlavním předmětem zájmu u této byliny je především hlavní účinná složka rostliny andrographolid, přičemž nejvíce ho je v listech. V námi nabízeném produktu je andrographolid obsažen ve standardizovaném* množství 10%.

* U standardizovaného bylinného extraktu je přesně definován obsah účinných látek i chemické složení, kolik a čeho je v něm obsaženo. V případě naší Právenky latnaté je to minimálně 10% andrographolidu, tedy složky, která je považována na hlavní účinnou složku byliny. Z tohoto důvodu standardizovaný extrakt použitý při výrobě naší Právenky latnaté nabízí určité výhody oproti produktům na trhu, jež obsahují sušenou mletou bylinu bez předchozí extrakce (často bohužel za podstatně vyšší cenu). Standardizované bylinné extrakty obsahují kromě přesně určeného obsahu aktivních složek i všechny ostatní složky byliny, což vede díky synergickému efektu k celkovému terapeutickému účinku. Terapeutickou výhodou užití standardizovaného extraktu je konzistentní účinek a to díky přesnému dávkování. Díky vysoké kvalitě kontroly zajišťuje standardizovaný bylinný extrakt také vysokou kvalitu a bezpečnost. 

Současná legislativa EU reguluje uvádění informací o účincích doplňků stravy. Podrobnější informace, jež které by mohly vzbudit dojem léčebného účinku, tedy nejsme oprávněni uvádět. Využijte tedy volně dostupné zdroje informací o bylinách, jež regulovány nejsou, případně se obraťte na naši poradnu: poradna@zdravizacinauvas.cz.

POVOLENÁ ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ dle platných nařízení EU:

 • Přirozená obranyschopnosti - Imunitní systém
 • Normální funkce dýchacího systému
 • Pročištění
 • Antioxidant
 • Normální hladina cukru v krvi
 • Normální trávení a činnost jater, pročištění
 • Normální stav kloubů
 • Premenstruační & menopauzální komfort
 • Normální funkce oběhové soustavy

SLOŽENÍ V 1 TOBOLCE: Extrakt z listů Právenky latnaté (Měkýn latnatý, Andrographis paniculata) se standardizovaným obsahem andrographolidu 10% - 600 mg (z toho tedy 60 mg andrographolidu), rostlinná tobolka (hydroxypropylmethylcelulóza). Bez jakýchkoliv přídatných látek. POUZE ČISTÝ STANDARDIZOVANÝ EXTRAKT. 

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ: 1 tobolka denně vždy v pravidelnou dobu (o dalším způsobu dávkování se poraďte s lékařem nebo praktikem fytoterapie).

POUŽITÍ: Užívejte po jídle, zapíjejte dostatečným množstvím tekutin. Pro dosažení optimálního účinku doporučujeme užívat alespoň 2-3 měsíce. 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

 • Nepřekračujte doporučené denní dávkování. 
 • Ukládejte mimo dosah dětí. 
 • Není určeno pro děti do 3 let, pro těhotné ženy, ženy plánující těhotenství a kojící. 
 • Doplněk stravy neslouží jako náhrada pestré stravy. 
 • Dbejte na různorodou, vyváženou stravu a zdravý životní styl. 
 • Nepoužívejte, pokud je originální obal porušen. 
 • Při současném užívání s jinými léky se poraďte s lékařem nebo lékárníkem. 

SKLADOVÁNÍ: Skladujte a uchovávejte v suchu a chraňte před přímým slunečním světlem. Po prvním otevření spotřebujte do 6 měsíců a uchovávejte uzavřené.

OBSAH BALENÍ: 60 tobolek

HMOTNOST OBSAHU: 44,16 g


VÝROBCE: Mgr. Kateřina Vejrychová, Brožíkova 428, 530 09 Pardubice, Česká republika.

490,00 Kč
cena včetně DPH bez DPH 437,50 Kč