MYRHOVNÍK GUGGUL 2,5% (Commiphora mukul) 60 cps.

CHOLESTEROL, METABOLISMUS, HMOTNOST

Čistý extrakt se standardizovaným obsahem účinných látek guggulsteronů na min. 2,5%. 

Myrhovník guggul je nízký keř obsahující vonnou klejopryskyřici, která je pod označením guggul významným prostředkem v ájurvédské medicíně, ale používá se i k vykuřování a v parfumerii. V lékařském využití má největší význam schopnost účinného snížení hladiny cholesterolu. 

Hlavním předmětem zájmu u této rostliny jsou především hlavní účinné složky rostliny guggulsterony. V Myrhovníku guggulu jsou guggulsterony obsaženy ve standardizovaném* množství 2,5%.

* U standardizovaného rostlinného extraktu je přesně definován obsah účinných látek i chemické složení, kolik a čeho je v něm obsaženo. V případě Myrhovníku guggulu je to minimálně 2,5% guggulsteronů E a Z, tedy složek, které jsou považovány na hlavní účinné složky rostliny. Standardizované rostlinné extrakty obsahují kromě přesně určeného obsahu aktivních složek i všechny ostatní složky rostliny, což vede díky synergickému efektu k celkovému terapeutickému účinku. Terapeutickou výhodou užití standardizovaného extraktu je konzistentní účinek a to díky přesnému dávkování. Díky vysoké kvalitě kontroly zajišťuje standardizovaný bylinný extrakt také vysokou kvalitu a bezpečnost. 

Současná legislativa EU reguluje uvádění informací o účincích doplňků stravy. Podrobnější informace, jež které by mohly vzbudit dojem léčebného účinku, tedy nejsme oprávněni uvádět. Využijte tedy volně dostupné zdroje informací o bylinách, jež regulovány nejsou, případně se obraťte na naši poradnu: poradna@zdravizacinauvas.cz.

POVOLENÁ ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ dle platných nařízení EU:

 • Normální hladina cholesterolu v krvi - hladina lipidů.
 • Kontrola tělesné hmotnosti – metabolismus lipidů.
 • Normální činnost kardiovaskulárního systému.
 • Přirozená obranyschopnost – imunitní systém.
 • Normální funkce reprodukčního systému.
 • Normální funkce dýchacího systému.
 • Normální činnost nervové soustavy.
 • Normální hladina glukózy v krvi.
 • Pročištění střev, krve a tkání.
 • Normální stav kloubů a kostí.
 • Normální stav pokožky.
 • Antioxidant. Omlazení.

SLOŽENÍ V 1 TOBOLCE: Extrakt z klejopryskyřice Myrhovníku guggulu (Commiphora mukul) se standardizovaným obsahem guggulsteronů E a Z 2,5% – 500 mg (z toho tedy 12,5 mg guggulsteronů E a Z), rostlinná tobolka (hydroxypropylmethylcelulóza).

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ: 2 tobolky 1-3x denně (je vhodné poradit se s lékařem nebo lékárníkem).

POUŽITÍ: Užívejte s jídlem, zapíjejte dostatečným množstvím tekutin. Pro dosažení optimálního účinku doporučujeme užívat alespoň 3-6 měsíců. 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Není určeno pro děti do 3 let, pro těhotné ženy, ženy plánující těhotenství a kojící. Doplněk stravy neslouží jako náhrada pestré stravy. Dbejte na různorodou, vyváženou stravu a zdravý životní styl. Nepoužívejte, pokud je originální obal porušen. Při současném užívání s léky na předpis se poraďte s lékařem nebo lékárníkem. Neužívejte v případě zvýšené funkce štítné žlázy (hypertyreózy).

SKLADOVÁNÍ: Skladujte a uchovávejte v suchu a chraňte před přímým slunečním světlem. Po prvním otevření spotřebujte do 6 měsíců a uchovávejte uzavřené.

OBSAH BALENÍ: 60 tobolek

HMOTNOST OBSAHU: 38,16 g

VÝROBCE: Mgr. Kateřina Vejrychová, Brožíkova 428, 530 09 Pardubice, Česká republika.

490,00 Kč
cena včetně DPH
Skladem